• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Çiftlikönü Mahallesi Mahalle Konağı Ve Spor Merkezi İle Yükselecek

Çiftlikönü Mahallesi Mahalle Konağı Ve Spor Merkezi İle Yükselecek

ABONE OL
8 Nisan 2020 15:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçerisinde kişisel gelişim, eğitim ve sanat kurslarının yer alacağı çocukların ve gençlerin faydalanacağı sportif alanların olduğu yaşam merkezleri kurmak için kolları sıvayan Süleymanpaşa Belediyesi, çalışmalarına Çiflikönü Mahallesi ile başladı.

YÜKSEL: “ŞİMDİDEN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Önümüzdeki günlerde ihalesine çıkılacak ve Çiftlikönü Mahallesi’nde oluşturulacak Mahalle Konağı ve Spor Kompleksi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “ Eski adıyla Gündoğdu Mahallesi, yeni ismi ile Çiftlikönü Mahallemize (İsmail Yazıcı Mevkii) yapacağımız, Mahalle Konağı ve Spor Kompleksi ihalesine önümüzdeki günlerde çıkıyoruz. Şimdiden tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.

HER YAŞTAN İNSANLAR FAYDALANABİLECEK

Projenin detaylarını açıklayarak sözlerine devam eden Başkan Yüksel; “Mahalle konaklarımızın amacı bulundukları mahalleri sosyal yaşam merkezi haline getirmektir. Özellikle spor sahalarımız ile gençlerimiz enerjilerini doğru bir şekilde kullanabilip arkadaşlıklarını pekiştirebilecek. Sosyal faaliyetler ile yeteneklerini arttırabilecek ve gelişimlerini hızlandıracak yeni alanlar bulacak. Mahalle konaklarımız başta kadınlarımız olmak üzere mahalle sakinlerimizin faydalanabilecekleri, birlik ve beraberliklerini arttırabilecekleri yeni bir mahalle kültürü yaratacak. Mahalle sakinlerimizin her yaş grubunun faydalanabileceği kişisel gelişim kurslarımız ile sosyal gelişimlerini hızlandıracağız.” diye konuştu.

ÇOK AMAÇLI SALONLAR ETKİNLİK MERKEZİ HALİNE GELECEK

Mahalle konağının içindeki çok amaçlı salonların önemine de değinen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Mahalle Konağımızın içinde yer alan çok amaçlı salonlar ile mahalledeki kadınlarımız kendi arasında kendi etkinliklerini yapabilecek. Çocukları için doğum günleri düzenleyip sünnet merasimleri,  toplantılar organize ederek hayata dahil olacaklar. İsteyen taziyelerini de çok amaçlı salonlarda yaparak dua ve ikramlar ile misafirlerini ağırlayabilecek.” açıklamasında bulundu. 

29 AYRI MAHALLEDE MAHALLE KONAĞI VE SPOR MERKEZİ YAPILACAK

Mahalle Konakları ve Spor Merkezlerinin 29 Mahallede daha hizmet vereceğinin ve bir buçuk ay içerisinde ihalesine çıkılacağını belirterek müjdeyi veren Başkan Yüksel; “Bir buçuk ay içerisinde birçok mahallemizde 29 spor sahası ve eklentilerinin ihalesine çıkmış olacağız. İnanıyorum ki bu yılsonu itibari ile Süleymanpaşa birçok branşta sporun merkezi olacak.” ifadelerini kullandı.

MAHALLE KONAĞI VE SPOR MERKEZİ PROJESİ

Toplam 220 metrekare alana kurulacak Mahalle Konağı’nda 85 metrekarelik taziye evi de yer alacak. 10 metrekarelik ikram mutfağının da bulunacağı taziye evinin yanı sıra 30’ar kişilik 2 adet 35 metrekarelik çok amaçlı salon, mutfak ve yönetim odası mahalle sakinlerine hizmet verecek.

Toplam 220 metrekare alana kurulacak spor tesisinin içerisinde ise 70 metrekarelik kafeterya, mutfak, engelli tuvaletleri, revir, antrenör odası ve 4 adet soyunma odası yer alacak.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.